Má silu kávy a zdravotné prínosy ako čaj

Yerba Maté je nápoj majúci skoro až magické vlastnosti: zlepšuje rad zdravotných markerov, obdobne ako niektoré lieky, spaľuje tuk ako niektoré zakázané látky, navyšuje vašu fyzickú a psychickú výkonnosť a privádza eufóriu a dobrú náladu ako niektoré drogy. A to všetko bez negatívnych následkov, vzniku závislostí či abstinenčného syndrómu.

Yerbu radíme medzi tzv. superlátky. V samotnej Paraguaji a Brazílii, kde Yerba rastie, ju pravidelne denne pije až 95 % obyvateľstva.

Prečo piť Yerbu Maté Mäta&Citrón?

Yerba Maté je vynikajúci zdroj energie a spolu s mätou, citrónom a citrónovou trávou tvoria vynikajúci nápoj, ktorý nielen že osvieži, ale tiež je bohatý na zdroj vitamínov.

Yerba verzus káva

Príval energie zo štartu je veľmi podobný tomu, ktorý každý z nás pozná vďaka káve. Ale potom? Nenastáva nič, žiadny prepad ako u kávy. Efekt je ďaleko dlhší, konzistentnejší a plynulejší. Navyše je spojený so zlepšenou náladou a posilnením pocitu vnútornej rovnováhy a sústredenosti. S Yerbou sa dá pohodlne učiť, bez pocitu roztržitosti a nervozity, myseľ je rozjasnená, myšlienkové toky ucelené a je možné sa dostať do flow stavu, ktorý by sa dal opísať práve ako okamih úplne sústredenej motivácie.

Pokojne aj 6 nálevov bez straty chuti a účinku

Yerbu je možné niekoľkokrát zaliať bez výraznej straty účinkov. Bežne na jednu dávku Yerby robíme až 6 nových nálevov. Nie je teda nutné pre každú ďalšiu kalabasu dávať "novú" Yerbu.

TIP: pre heroické výkony odporúčame pridať tinktúru Catuaby. Maximalizujete tak svoje libido a potenciu. Catuaba je jedno z najpredávanejších afrodiziák na svete. Upozornenie: môže spôsobovať nekontrolovateľnú potrebu k milostným aktom.

Príprava Yerby je jednoduchý štvorkrokový rituál

K tradičnej príprave Yerby Maté budete potrebovať kalabasu a bombillu. Ak nemáte varnú kanvicu, na ktorej sa dá nastaviť teplota, potom si pokojne kúpte aj teplomer.

 1. Ak ste začiatočník, bohato postačí, keď dáte do kalabasy 2-3 polievkové lyžice. Heroická dávka pre skúsených užívateľov je 4-5 polievkových lyžíc (nutné sa k nej prepracovať a len pre niektoré genotypy). Každý milovník Yerby si nájde svoje optimum. Ak sa cítite nervózne alebo úzkostlivo, tak odporúčame dávku znížiť. Tiež odporúčame začať s nižšími dávkami, ak pijete Yerbu na prázdny žalúdok.  
 2. Nalejte do kalabasy trochu vody tak, aby sa zvlhčili lístky Yerby. Medzitým zohrejte vodu na 70 až 80 stupňov.
 3. Akonáhle je voda pripravená a lístky Yerby v kalabase namočené, zalejte kanvicou Yerbu v kalabase až po okraj.
 4. Nechajte 3 minúty lúhovať a potom môžete cez bombillu popíjať pokojne celý deň. Zaliať Yerbu môžete opakovane.

  Zloženie: 85 % lístky Yerba Maté, mäta, citrónová tráva, citrónová kôra.

  Pôvod: Brazília

  Distribútor: Votamax s. r. o., Hladnovská 83/93, Ostrava

  Skladovanie: v suchu, v uzavretom obale.

  Hmotnosť: 1000 g

Šírka
Dĺžka
Výška
Váha
0 kg

Podobné produkty

Doplnky a vitamíny

Čaje a káva

Tradičné čínske produkty

CBD oleje

Kvety konope

Vaporizácia

Príslušenstvo

Maste a kozmetika